تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - درد دل های تمام نشدنی
دوشنبه شانزدهم بهمن 1391  ساعت 13 و 40 دقیقه و 31 ثانیه
نوع مطلب: (نظرات سیاست مآبانه ،) توسط: رضا الف

این روزها بیکاری خیلی زیاد شده و مسلما عده زیادی دچهار انواع بحرانهای روحی روانی شده اند که چرا بیکارند و نگران آینده که چه خواهد شد. بنده حضور این عزیزان را به گروه عظیم بیکاران و هم بیکاریهای عزیز خوشآمد گفته و ارزوی بیکار شدن همگان را از خداوند منان خواستارم. بهر صورت وقتی اکثریت بیکار باشند به مثابه اینست که جماعت عظیمی از مردم مانند همدیگرند و با دردها و مشکلات همدیگر اگاهترند و خلاصه درک متقابلی از زندگی بر اساس بیکاری همدیگر دارند .

بدین شکل است که با خیالی اسوده میتوان سطح توقعات را پایین اورد و در سطح مردمان عهد دقیانوس به همزیستی مسالمت آمیز و بدون چشم و همچشمی ادامه داد. ممکنست برای برخی از بیکاران نوعی زندگی انگلی با استفاده از ته مانده های انچه مثل سگ از طرف خوانواده برایمان پرت میشود خورد و نق نزد اما بهتر از این است که برای داشتن شغلی که نهایتا به بیکاری منجر خواهد شد دست به هزار و یک کلک و نیرنگ و پارتی بازی دست یازید و العیاذ و بالله حق و ناحقی نمود و حقوق برادران دینی بیکارمان را زیر پای گذاشت .

اینک که بیش از چهارده سال از بیکاری این حقیر میگذرد فرض را بر این گذاشته ام که چنانچه شاغل بودم اینک به سن بازنشستگی رسیده و میباست خانه نشین شوم. گرچه برای ما بیکاران حقوق و مزایایی از جمله بیمه خدمات درمانی و حقوق بازنشستگی و اینگونه مسائل موجود نمیباشد اما حداقل خیالمان راحت است با هفته ای یک ساعت در اداره ای مشغول شدن و حقوق بیت المال را صرف عیاشی نمودن از واژه ننگین شاغل دوری جسته و هر یک لقمه نانی که به هزار بدبختی کوفت زهرمار کرده ایم مسلما حلال بوده و در دنیا و اخرت هیچ کسی حق بازخواست نمودن مارا ندارد که از کجا اوردی و چگونه برج سازی نمودی و با حقوق ماهیانه چندغاز چگونه توانستی خانه ششصد هفتصد متری در بالای شهر و ماشین چندین ده میلیون تومانی داشته باشی .

اینک که مدیریت بیکارستان در حال تغییر و تحول است و بیکارانی دیگر شاغل به نگارش درد دلها و گرفتاری های بیکاران خوشبخت هستند همگی دست بدعا برداشته و از بیخ دل دعا کنیم و از درگاه احدیت رخواست میکنیم که : خداوندا همه شاغلین هرچه زودتر به شغل شریف بیکاری روی اورند ( الهی آمین )......  خداونداهمه بیکاران از دست زدن به رفتارهای زشت و غیر انسانی که شایسته یک بیکار محترم است امتناع نمایند ( الهی آمین )  ...... بارخدایا از شاغلین بکاه و به بیکاران بیافزا ( الهی آمین ) ..... خداوندا بیکاران را از رفتن بسوی مخدرات و فساد و گناهانی که گریبانگیر شاغلین میباشد در پناه خود حفظ فرما ( الهی آمین ) ......

خوشبختانه امروز مطلع شدیم که وزیر کار نیز به جمع بیکاران فرهیخته این مرز و بوم اضافه شدند .برای ایشان علو درجات بیکاریه از جمله بیکارالدوله را خواستاریم و انشا... که همیشه ایشان بیکار بمانند الهی آمین برحمتک یا ارحم الراحمین .

چنانچه بیکاران و باکاران و باکیران و بیکیران و کارمندان و کیرمندان و غیره و ذلک نظری در خصوص بهینه سازی بیکاری دارند مارا از بیانات خویش محروم ننمایند که باعث خشنودی بیکارمندان خواهد شد. و گرچه دعای ما اگر موثر بود برای خودمان اثر مینمود اما بهر روی شاید دری به تخته خورد و دعایما در حق ایشان موثر واقع گردید.


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه