تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - از سیر تا پیاز
پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت 1391  ساعت 04 و 18 دقیقه و 43 ثانیه
توسط: رضا الف

یکی از مورخان فعلی کشور بنام استاد باستانی پاریزی کتب بسیار جذابی دارد و یکی از آن جمله همین کتاب از سیر تا پیاز است.سالیانی پیش ازین مطالعه نمودمش و بسیار اموختم. لیکن نام کتاب از همه چیز بیشتر در ذهنم باقی ماند.

از سیر تا پیاز یعنی همه چیز در هر موردی که بتوان گفت و نوشت و خواند. مدتها بود دستم به قلم که چه عرض کنم ... به کیبرد نمیرفت. تصور میکنم گفتنیهایم را گفته ام و ناگفته هایم را دیگران نوشته اند.اما بتازگی در دنیا مسایلی پیش امده که گرچه عمدتا جنبه سیاسی دارند و من در این وبلاگ از نگارش مطالب سیاسی امتناع میکنم اما برخی به مسایلی ملی میهنی نیز مرتبط میشوند.

در بین کشورهای دنیا و خصوصا آنهایی که نزدیکترند بما ... یکی همین کشور امارات متحده عربی ست. این کشور گرچه اسم طول و درازی دارد اما وقتی از روی نقشه جغرافیای جهان بدان نگریسته میشود در مقایسه با یساری از ممالک جهان و از جمله در قیاس با ایران " به اندازه دودول یه پسر بچه هم نیست !!! و جالب اینکه ما را چه شده یا آنها چه تصوری از خود دارند که برای ما بر سر جزیره بوموسی شاخ و شانه میکشند.

بقول قدیمیها: هر که میگوید پنیر .... ای امارات تو یکی سرتو بذار و بمیر .

معلومم نشد مارا خیلی ضعیف میپندارند یا خودشان را قوی تصور میکنند که بوموسا را از آن خود میدانند. در جواب باید بدیشان گفتا زرشک .........

این روزها دایما صحبت از تحریم مواردی ازین جمله بمیان میاید. آیا وقت آن نرسیده که سوخت و وسایل لازم برای کشاورزی و ماشین الات و غیره  در اختیار اینهمه بیکار تحصیل کرده و نکرده قرار دهند تا چند نفری روی قطعه زمینی به کشت انواع محصولات کشاورزی بپردازند و نه فقط مشکل بیکاری کمتر شود . بلکه با تولید گندم و سایر محصولات کشاورزی و رونق دامداری که البته در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد کشور را از این ورطه نجات داد؟

من که نمیدانم چرا کسی نیست که آغاز گر چنین تحولاتی در کشور باشد ؟!!!! بنظر بنده اینک بهترین زمان است برای اینکه از همه ظرفیتهای کشور برای تولید و حتی صادرات انواع محصولات کشاورزی و دامی و ماشین آلات صنعتی و حتی تغییرات شگرف در محیط زیست اقدام شود و شاید با یک برنامه ریزی درست بتوان بجای پرداخت دستمزد با پول به صورت پرداختها با نیازهای زندگی مردم ...البته تا حدودی اقدام کرد.

بهر صورت انچه به ذهن بنده میاید بطور خلاصه همین بود .اما در سطحی بسیار وسیعتر میتوان از شرایط تحریم برای هر بیشتر آباد کردن مملکت استفاده های مفیدی برد.

از سیر شروع کردم و باید به پیاز ختم سخنرانی کنم. بسیاری از کلمات در زندگی مردم بسیار کاربرد دارند و میتوان مفهوم بسیاری چیزها را بشکلی کاربردی در زندگی همگان دید. اما همان وسیله یا لغت وقتی در اینترنت سرچ میشود به در بسته میخوریم. فیس بوک تعداد بسیار زیادی عضو دارد که درون کشور زندگی میکنن. همگی از فیلتر شکن استفاده میکنند.

این به چه معنیست؟ یعنی اینکه میخواهم وارد فیس بوک شوم. حتی اگر با وی پی ان باشد.وقتی بسیاری از افراد چنین میکنن چه معنی دارد که فیلتر شود؟ خصوصا که بیشتر موارد برای یافتن دوستان قدیمی و تعریف کردن برای خلاص شدن از زندگی تکراری بکار میرود. حالا اگر دو نفر حرفی میزنند بپای همه نباید نوشته شود.

حالا اینش به درک... چند روزیست که خطوط ای دی اس ال هم برای برخی مناطق کار نمیکند. حالیا این چه صیغه ایست الله اعلم به حقایق الامور .......


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه