تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - صلیب
سه شنبه یازدهم بهمن 1390  ساعت 07 و 04 دقیقه و 44 ثانیه

میگن روزگاری یه جهانگرد از ایران رد میشد و میخواست به هندوستان بره. میباست از کرمان رد بشه... وقتی رد شد در دفتر خاطراتش نوشت در ایران شهریست بنام کرمان و  مردمان کرمان همگی نابینا هستند ... بدون توجه به اینکه چندی قبل آغا محمدخان قاجار چه جنایتی در آنجا کرده است.

حالا اگر کسی از دین مردم ایران بی اطلاع باشد و از شهرهای ایران رد بشه مسلما در دفتر خاطراتش خواهد نوشت که ایرانیان مسیحی هستند چرا که هر کسی بر بالای بام خانه اش یک صلیب نصب کرده ...

چند روز پیش ماه شب چهارده بود... به خانه که باز میگشتم متوجه شدم که در زیر نور مهتاب و بر بالای بام ها خانه ای یک میله عمودی قرار دارد و یک لوله کلفت تر افقی و البته کوتاهتر به آن نصب شده. و برخی خانه ها بر بامشان بیش از یکی از این صلیب واره ها قرار دارد.
آنچه مسلم است اینست که انچه به چشم میاید آنتن هایی ست که جدیدا مد شده و یک لوله پولیکای نسبتا قطور است که بر یک میله عمودی و  بلند فلزی نصب شده و نقش آنتن تلویزیون را دارند .اما برای خود ما معمولیست و تصوری غیر از یک آنتن معمولی ندارد. ولی برای دیگرانی که وارد شهرهایمان میشوند و اطلاعی از اصل قضیه ندارند نیز چنین تصوری ایجاد میشود ؟
فکر میکنم همان آنتنهای شاخه شاخه قدیمی بهتر بودند . البته نه بلحاظ کارکردشان بلکه برای اینکه چنین تصوری از صلیب را در بیننده القا نکنند .


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه