تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - سال 2012 " خداوند یا طبیعت ؟!
چهارشنبه بیست و یکم دی 1390  ساعت 06 و 19 دقیقه و 49 ثانیه
توسط: رضا الف

چند سالیست که در مورد سال 2012 و اینکه پایان دنیاست خبرهایی از هر سوی جهان منتشر میشود . گویا سالیست پر حادثه و میلیونها نفر کشته خواهند شد.
یا جهان بطور کلی نابود میشود و یا شروعی دیگر بر حیات زمینیان آغاز خواهد شد که البته با مرگ بسیاری از مردمان بیگناه همراه خواهد بود  . انهایی که همچون من به خداوند معتقدند مسلما به این سوال برخواهند خورد که دنیا و زندگی و حیات در کره زمین توسط خداوند خلق شده یا بدست طبیعت بوده است؟
اگر خداوند خالق زمین و اسمانهاست چرا باید در چنین مدت کمی همه چیز را بیکباره نابود کند ؟ و اگر طبیعت زندگی بشر را بنا نهاده پس پاسخ ادیان و خداوند به اینکه در چنین سالی که قرار است دنیا نابود شود به این سلسله حوادث چیست ؟
گفته میشود که سال 2012 با زلزله هایی بشدت مهیب همراه خواهد شد و سپس اتشفشانها و برخورد کرات دیگر به زمین و دیگر حوادث طبیعی و شاید جنگهای هسته ای باعث نابودی بشریت میشوند.
اگر چنین است و حوادث طبیعی فوق العاده دهشتناکی رخ خواهد داد بدین معنیست که پیش از این نباید چنین حوادثی رخ میداده در حالیکه با یک حساب سرانگشتی میتوان چنین دریافت که حوادث طبیعی همیشه بوده و خواهد بود... جنگها نیز قسمتی از زندگی بشر بوده و امر بدیعی بشمار نمیرود.
برای مثال :
در سال 2010 در حوادث طبیعی بالغ بر 297000 نفر کشته شدند .

در چهار دهه گذشته تنها تعداد کشته های سال 1970، که طوفان گرمسیری باعث کشته شدن 300000 نفر در بنگلادش شد و در سال 83 و 84 که قحطی و خشکسالی در آفریقا باعث کشته شدن 450000 نفر گردید، از تعداد کشته های سال 2010 فراتر بود..

از بین تعداد کشته شدگان هزار و 714 نفر نظامی آمریکایی و 1200 نظامی ناتو، 9900 سرباز عراقی، 8800 سرباز افغانی، 3500 سرباز پاکستانی و 2300 نفر از نیروهای شرکتهای امنیتی بوده اند.

غیرنظامیان بیشتر ضرر را از جنگ آمریکا دیده اند که در مجموع تعداد کشته شدگان آنها از سال 2001 تاکنون به 172 هزار نفر می رسد. در این میان 125 هزار نفر عراقی، 35 هزار نفر پاکستانی و 12 هزار نفر افغانی بوده اند.

در این گزارش همچنین اعلام شده است که از سال 2001 تاکنون 168 خبرنگار و  نفر از نیروهای کمک رسان و امدادی در سه کشور مورد اشاره کشته شده اند. همچنین جنگ آمریکا در عراق و افغانستان تاکنون بیش از 7.8 میلیون نفر آواره برجای گذاشته است.

در سال 2001 در حوادث مختلف هوایی 4486 نفر کشته شدند...

 مجموع کشته شدگان حملات هوایی عراق به مناطق مسکونی ایران ۱۵۹۵۹ اعلام شد.

در طول جنگ، ارتش عراق با استفاده از سلاح‌های شیمیایی حدود ۱۰۰٬۰۰۰ مرد، زن و کودک را به قتل رساند

یك بمب‌گذار انتحاری در پاکستان  139 نفر را كشت...

 

روز سوم فوریه یك بمب‌گذار انتحاری در یك كامیون پر شده از یك تن مواد منفجره دستكم 130 نفر را كشت و بیش از 300 نفر را در منطقه پر رفت و آمد شیعه‌نشین در بغداد زخمی كرد. بیش از 400 نفر در چهار حمله بمب‌گذاری با كامیون در 16 آگوست در شمال عراق كشته شدند.
تعداد نیروهای آمریكایی كه در درگیری‌های سال 2007 كشته شدند به چهار هزار نفر رسیده اگرچه به نظر می‌رسد در خشونت‌ها كاهش ایجاد شده است.

 

گردباد بنگلادش
حدود سه هزار و 300 نفر روز 15 نوامبر در گردباد این كشور كشته و صدها هزار تن بی‌خانمان شدند. بیش از سه هزار و 200 نفر نیز در بدترین سیل‌ها در طول دهه‌ها در آسیای جنوبی در كشورهای نپال، هند و بنگلادش بین ژوئن تا سپتامبر كشته و 25 میلیون نفر از خانه‌هایشان رانده شدند

 
بقیه مطلب و نتیجه گیری در صفحه بعد ...

دارفور
خشونت در منطقه غرب سودان ادامه دارد و گروههای شورشی وارد دهها منطقه شده‌اند و تلاش‌های امدادرسانی برای دو میلیون آواره در این منطقه را به خطر انداخته‌اند. سازمان ملل اعلام كرد بیش از 200 هزار نفر تاكنون كشته شده‌اند.

 

از جمله مهّم ترین این حوادث، در ماه نوامبر (آبان ماه) وزش گردبادی شدید در بنگلادش، حدود 3300 نفر را كشت و صدها هزار نفر را بی خانمان كرد

بین ماه های ژوئن و سپتامبر (خرداد تا شهریور گذشته) بیش از سه هزار و دویست نفر بر اثر وقوع شدیدترین سیلاب چند دهه گذشته در جنوب آسیا كشته و 25 میلیون نفر خانه و كاشانه خود را از دست دادند. بارش شدید باران های موسمی و ذوب شدن برف ها باعث چنین سیلابی در نپال، هند و بنگلادش شد كه حدود یك میلیارد دلار خسارت مالی بر جا گذاشت و جمعیّت كثیری را در معرض قحطی و بیماری های با منشاء آب قرار داد

در پرو در ماه آگوست (امرداد)، دست كم پانصد و 40 نفر بر اثر زمین لرزه ای به قدرت 7/7 دهم ریشتر جان دادند. در این فاجعه، بیش از یك هزار نفر زخمی و افزون بر 176 هزار تن بی خانمان شدند و در مجموع 35 هزار واحد مسكونی ویران شد. بیشتر خشارت ها در شهركی به نام پیسكو (Pisco) كه در جنوب شرقی لیما، پایخت قرار دارد وارد آمد و بر اثر آن 85 درصد شهر به ویرانه تبدیل شد.

 

مچنین در آتش سوزی دوازده روزه مهیبی كه از 24 آگوست تا سوّم سپتامبر در جنگل های یونان رخ داد، دست كم 67 تن كشته و بیش از 800 خانه تخریب شدند. در این حادثه، بیش از 200 هزار هكتار از درختان "شبه جزیره پلوپونیز" شامل درختان زیتون كه برای اقتصاد محلّی حیاتی بود، از میان رفت. 

در ماه آگوست، توفان "دین" كه "منطقه كارائیب" را درنوردید، در مكزیك 30 نفر را قربانی كرد. در اوائل ماه سپتامبر نیز "توفان فلیكس" دست كم یكصد تن را نیكاراگوآ و هندوراس تلف كرد. 

سیلاب ها و رانش های زمین كه از توفان "نوئل" ایجاد شد، دست كم 122 نفر را در اواخر ماه اكتبر در منطقه كارائیب كشت. 

در 26 سپتامبر نیز فرو ریختن یك دستگاه پل در ویتنام، 54 تن را كشت و دهها نفر را زخمی كرد.

منبع: شبکه

 

..............

2011

با توجه به رویدادهای تلخ و شیرینی كه در سال 2011 روی داده است، سال 2011 را می توان پرحوادث ترین سال در چند سال اخیر خواند.

 ..................................................


تمامی این کشته شدنها و حوادث و بلایای طبیعی و جنگها و کشتارها در سالهایی غیر از 2012 اتفاق افتاده اند... اما اگر هر یک از این اتفاقات امسال اتفاق بیفتند مسلما انها را به شوم بودن سال 2012 منسوب خواهند کرد...

صرفا در صورتی میتوان این سال را تا این حد بد یمن دانست که زندگی بشر بطور کامل و یا فوق العاده خطرناک در معرض تهدید قرار گیرد.

اما در صورتی که چنین هم شود غیر از اینست که بر خداوند توکل نموده و ازو یاری خواهیم خواست؟ و اگر یاری نشدیم هر انچه بنام دین و اعتقادات بر بشریت عرضه شده بیکباره رنگ میبازد؟ و سخنان ناتورالیسم ها را مبنی بر افرینش گیتی توسط طبیعت را باید قبول کنیم؟

خداوند اینهمه انسان و کودک بیگناه را میخواهد در ساعت 11.11 دقیقه اول دیماه 91 شمسی نابود کند یا طبیعت ؟ خداوند که چنین نمیکند و اگر دست طبیعتست پس خداوند کجای این معادله قرار دارد ؟

الله اعلم به حقایق الامور ...
  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه