تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - زرشک
یکشنبه هفتم فروردین 1390  ساعت 06 و 58 دقیقه و 33 ثانیه
نوع مطلب: (خوب اما ناکافی ،) توسط: رضا الف

این روزا یه پولی میدن میگن اینقدر بیشتر نان نخورید و اینم پولش. برق بیشتر مصرف نکنید اینم پولش و الی اخر . ولی هزینه های محاسبه نشده و خصوصا برای قشر بیکاران محترم جامعه را چط.ر و چگونه محاسبه میکنند ؟

هزینه برای یک ماه محاسبه میشه :

سیگار >>>>>>>> 13 هزار تومن

بیست و پنج گرم تریاک >>> پنجاه هزار تومن

یک بطری ویسکی ( یا معادل آن عرق ) >>>> 35 هزار تومن

اینترنت >>>>>>> سیزده هزار تومن

موبایل >>>>>>> چهل هزار تومن

خرید سی دی و بازیهای کامپیوتری و آخرین شو های لوس آنجلسی >>>>> هشت هزار تومن

پرکردن گاز فندک >>>>> چهارصد تومن

یکبار در ماه رفتن به صحرا و دشت و کوه و کمر با دوستان >>>>> دونگ هر نفر پانزده هزار تومان

پول حمام و تیغ و ریش و سبیل و واجبی و آرایشگاه مردانه >>>>> هفت هزار و پانصد تومن

خرید روزنامه و خرید اقلا یک کتاب یا کرایه گرفتن یک کتاب >>>>>شش هزار تومن

مجموعا = 900/187 تومن و صد تومنم بدیم گدا ... سر راست میشه 188 هزار تومن.

این هزینه های مشخص هر یک نفر بیکار است که بطور حداقلی و ریاضت اقتصادی و بر اساس نرخ سال گذشته محاسبه شده وگرنه بر اساس همین قیمتهای اول سال نود که تریاک بیست و پنج گرمش شصت هزار تومن شد یعنی ده هزار تومن یک شبه گرانتر شد که تنها یک جواب دارد... زرشک.

و اگر بخواهیم از این کمتر هزینه کنیم .برای نمونه ...نخوریم و ننوشیم و نکشیم و ریش و پشممان جولانگاه شپش شود و از کتاب و روزنامه و کوفت و زهر مار .... امتناع کنیم باز هم باید 66 هزار و یکصد تومن خرج کنیم. مگر اینکه پول به گدا ندیم تا بشه شصت و شش هزار تومن. بازهم زرشک .

این 66 تومن را چه کسی بما میدهد؟ لابد زرشک .

حالا بیاییم فقط هزینه سیگار و پول گدا را محاسبه کنیم .یعنی از فناوری قرن چهارم هجری استفاده کنیم و نه از فناوری قرن بیست و یکم میلادی یا قرن پانزدهم هجری .میشه سیزده هزار و صد تومن. بدون سیگار و پول گدا که نمیشه زندگی کرد. آخه کوفتمان میشه ما سیگار بکشیم ولی گدا نداشته باشه.

حالا هزینه دارو درمان و تغذیه و مبالغ آنچنانی بماند. چون بالای صد هزار تومن برای هر قلم از ان نوع کالا ها میشود میگیم بگذار بیمار بمیرد.به درک ... مگر بیماری که سرما میخورد را میتوان بدون بیمه درمانی به دکتر برد؟؟؟؟ این چونکه از محالات است میگیم زرشک.

اما حد اقلی که میتوان مساوی با ثروتمندان جامعه که از شونصد جا درامد دارند را بما بیکاران هم بدهند یعنی ماهی 44 هزار و پانصد تومن . اینم زرشکه ؟ اقلا شغل نداریم... بیمه نیستیم... گذشته و زندگی و آینده که نداریم و در یک کلام مستضعف هستیم یعنی ضعیف نگه داشته شده. پس حضرات بیایند و این سیزده هزار و صد تومن پول سیگار و گدا را بما بدهند و آن نفری 44و 500 تومن را هم بخودمون بدهند.

چرا نمیدن؟ زرشک .فلذا یک نتیجه میتوان گرفت که زرشک.خرید البسه و لوازمات صوتی بصری و این چیزها چون احتمالا حرام است مانند تعمیر عینک و دوتا خودکار همزمان در منزل داشتن از محرمات است را هیچ بحساب نمیاوریم. فقط انچه که گفته شده حق هر کسی ست را بخودمان بدهند ولی چرا که نمیدهند ؟ زرشک اندر زرشک اندر زرشک. سیزده بدر یادم باشد بروم بیابان و انقدر داد بزنم تا اینهمه خشم فرو خورده ام کمی ارام گیرد.

 


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه