تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - درد دل امشب من
پنجشنبه هفتم بهمن 1389  ساعت 03 و 04 دقیقه و 57 ثانیه

این روزا خیلی نمیشه به اینترنت اومد... آخه میگن قبلا فقط مسدودت میکردن ولی حالا میگیرن پردتو در میارن. داشتم وبلاگ به وبلاگ میرفتم که نظرم به دو سه تا مطلب جالب و وبلاگهایی جالبتر برخورد کرد. یکیشون این اگهی برای استخدام بود :

به یك مدیر باسابقه مدریت با تسلط به زبانهای فرنج جرمن و اشنایی كامل به كامپیوتر و

برنامه های فتوشاپ برنامه نویسی طراحی وب و..........

جهت كار در ساندویجی نیازمندیم !!!!!!!

دوم اینکه  یه همشهری ما داشتیم اسمش کله فتا بود.این پیرمرد در عین حال که بیسواد بود اما یک فیزیوتراپ و یک شکسته بند و فوق متخصص در بسیاری از بیماریهای مفاصل و استخوان بود.گاهی روانپزشکی هم در دستور کارش قرار میگرفت.یعنی با توجه به روحیات انسانها به معالجه شخص دست می یازید.

این کله فتا که عرض میکنم نام اصلیش کربلایی فتح الله بود.و نام خانوادگیش هم نمیدانم.داستانها ازو برزبانهاست که حیرت بر تحیر می افزاید و تصوراتی از تعجباتی که چنین پیرمرد بیسوادی چگونه چنین می اندیشد؟ میگن یکبار مادری  پسر کوچکش را نزد کله فتا میبرد و میگوید که گردن این بچه خم نمیشه و دکتر و دارو هم اثر نمیکند و در یک حادثه چنین شده است.

کله فتا یک نردبان میگذارد و به پسرک میگه از اینجا برو بالا.پسرک همینکه پله سوم چهارم را رد میکند کله فتا شلوار پسرک را یکباره میکشه پایین ... و همین عمل باعث میشه که آن بچه یکباره و خیلی ناگهانی به طرف پایین نگاه کند و مشکلش و در حقیقت بیماریش که در اثر یک سانحه ایجاد شده بود خوب شود.

در عمل" کله فتا از روحیات بچگانه آشنا بوده  یعنی روانشناسی و ضمنا میدانسته که چه باید کند و سوال اینجاست که کله فتا این درس را از کجا آموخته بود؟؟؟!!! روحش شاد باد. بنده که ایشان را هرگز ندیدم ولی نامش را بارها شنیده بودم.اگر پزشکان فعلی نیمی یا حتی یک چهارم عقل کله فتا را داشتند نه من درد پا میکشیدم و نه دیگران که از دست ناتوانی دکتران عاجز شده ایم.

چند سال پیش از این از کشوری نمیدانم کجا بودشاید بلغارستان یا همان نواحی یک پنیرهایی وارد میشد با نام پنیر فتا. و هرکسی بیش از بیست سالش باشه حتما پنیر فتا خورده. خدا پدرشون رو بیامرزه چونکه واقعا هم خوشمزه درست میکردن.ولی سوال اینجاست که اینهمه دامداری و توانایی ساخت لبنیات ... چرا باید از جایی دیگر پنیر وارد میکردند؟ نمیدانم..شاید مشکلی بوده.الان شرایطیست که گوزیدن میتواند سر آدمی را بر باد دهد.

طی چند روز گذشته که پلیس فتا درست شد و اعلام شد... هیچکس به کامپیوترش نزدیک هم نمیشه. چت کردن تعطیل شده. وبلاگ نویسان از وبلاگها و سایتهایشان خداحافظی کرده اند. فروشندگان سی دی تلفنهایشان را خاموش کرده اند و خلاصه بسیاری را تصور بر اینست که یک پاسبان دارد نگاهشان میکند مبادا کلامی بگویند یا بنویسند تا خشتکشان را به روی سرشان بکشند . در صورتی که اصلا اینگونه نیست.

 

قانون جرایم اینترنتی بصراحت نوشته که مثلا کلاهبرداری یا اهانت به اشخاص یا بطور خلاصه میگم انتشار و در دسترس قرار دادن فیلم  عروسی یک خانواده ... جرم است. هیچکس که ذره ای عقل داشته باشد چنین نمیکند.حالا بنده با خیال راحت فیلمهای خانوادگی ام را در کامپیوترم قرار میدم . همیشه دوستان و نزدیکان بیکدیگر میگفتن فلانی " تصاویر خانوادگی در کامپیوترت نذار.هکت میکنن ها.

اما یک مشکل که من متوجه نشده ام اینست که شنود اینترنتی جرم است. پس برای همه باید ممنوع باشد. پس اینطور نیست که دیگران دایما نگاه کنند که با دوستتان چی تعریف میکنید یا ایمیل میزنید.

دوتا از رفیقامون که جدیدا رفیق شدیم با وبلاگهایشان تازه آشنا شدم که در قسمت لینکها و وبلاگها ...هر دو را میگذارم. درد دلم تمام شد.ضمنا هر وقت میام اینترنت این را که پایین مینویسمش بازش میکنم تا برام بگوید یا بخواند....

http://www.tviranian.com/payam.htm

رادیو پیام است و آهنگی میگذاره یا تعریفی میکنه یا اخبار میده و خلاصه آرامش بخش است.

خایه مالی در جهان یک هنرست.... شاید از هر هنری بالاترست

ز بیکاری کنم من خایه مالی .... ورنه بیکاری زین هنر والاترست

تا نچپاندند کون من این تار و تنبور .... خایه مالی میکنم "کاراترست

سایت آپلود عکس و آپلود سنتر فایل ایران بلاگ"

امروز داشت برف میامد.برف زیباست زیباست.... ای زیبا پسند ....

سایت آپلود عکس و آپلود سنتر فایل ایران بلاگ" alt="" />


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه