تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - پلیس فتا
دوشنبه چهارم بهمن 1389  ساعت 02 و 49 دقیقه و 29 ثانیه
توسط: رضا الف

سرانجام پلیس فتا شروع بکار نمود. این مورد را بنده هم به فال نیک میگیرم . یکی از نگرانیها همیشه این بوده که مبادا یک هکر " نامردی کند و از کامپیوتر تمام ثروتی که حاصل سالها بیکاریست را برباید .

البته پلیس 110 بسیار کار بجایی بوده .197 هم خوب بود ولی نفهمیدیم چرا مثل قبل ادامه نمیده. در جستجویی که از سر بیکاری در اینترنت داشتم به این دو مورد برخوردم که بجهت اطلاع رسانی خوبست :

 

مطلب اول:


سایت پروژه ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات (فتا) هک شد!
نوشته شده در تاریخ: جمعه,17 مهر 1384


سایت پروژه ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات (فتا) به آدرس اینترنتی http://www.fata.ir هک شد.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران، این سایت که خود به عنوان مرکز ارائه و مشاوره امنیتی در زمینه شبکه فعالیت می کند، با استفاده از حفره امنیتی موجود در سرور (که در کشور آمریکا مستقر است) مورد حمله گروه امنیتی آشیانه قرار گرفت.
این پروژه توسط گروه امنیت شبکه مرکز تحقیقات مخابرات ایران (به عنوان کارفرما) و مركز امنیت شبكه شریف (بعنوان مجری طرح) در حال اجرا می باشد.
تیم امنیتی آشیانه درباره این اقدام خود افزود: هدف از اینکار تذکر به مسئولان امنیت این سایت بوده است. هم اکنون این سایت برروی سروری با سیستم عامل لینوکس میزبانی می گردد. این گروه در ادامه افزود: ما صفحه اصلی سایت را تغییر ندادیم و تنها به تغییر بنر بالای سایت (Header) اکتفا نمودیم تا هیچگونه خسارتی به سایت وارد نشود.
این نفوذ هم اکنون در سایت Zone-h نیز به آدرس زیر ثبت شده و قابل مشاهده می باشد:
http://www.zone-h.org/defacements/mirror/id=2929680

البته لازم به ذکر است که بنا به گفته مسئولان این تیم، گروه امنیتی آشیانه دیگر اقدام به هک کردن سایتهای ایرانی نمی نماید اما تذکر به سایتهای امنیتی ایرانی که خود به عنوان مجری امنیت شبکه هستند (بدون آسیب رساندن به آنها) یک ضرورت به نظر می رسید.

این خبر از سایت www.IRITN.com چاپ شده است.
http://www.iritn.com

آدرس لینك این خبر:
http://www.IRITN.com/ITshow-news-9441.htm 
............
مطلب دوم:
آغاز به کار پلیس فتا در ایران
پلیس > پیشگیری  - همشهری آنلاین:
به گزارش همشهری آنلاین، پلیس فتا که مخفف پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات است در کشور آغاز به کار کرد. این واحد پلیسی به جرایم سایبری می‌پردازد.

 به گزارش ایسنا، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا با بیان اینکه 81 درصد از جرایم اینترنتی در کشور مربوط به موضوعات مالی است، گفت: استان‌های تهران، خراسان رضوی، کرمان، گیلان و مازندران بیشترین جرایم اینترنتی را به خود اختصاص داده‌اند.

 سردار سید کمال هادیان‌فر، یکشنبه در مراسم افتتاح پلیس فتا اظهار کرد: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات در کشور، همان پلیس سایبری در کشورهای دیگر است که از چالش، آسیب‌، جرایم گوناگون و حملات جاسوسی، خرابکارانه، نقض حریم خصوصی و غیره جلوگیری می‌کند.

 وی با بیان اینکه تجارت الکترونیکی در سال 2006 تا 2010 سه هزار و 750 میلیارد دلار در دنیا بوده است، افزود: درآمد حاصل از جرایم اینترنتی در دنیا در این سالها 105 میلیارد دلار بوده که این میزان 5 برابر درآمد حاصل از فروش موادمخدر است.

 رئیس پلیس فتا افزود: در ایران 25 میلیون تلفن ثابت با ضریب 34 درصد و 52 میلیون تلفن همراه با ضریب 62 درصد، همچنین بیش از 32 میلیون و 200 هزار کاربر اینترنتی وجود دارد این در حالی است که 75 درصد شغل مرتبط با اینترنت در کشور وجود دارد و فضای مجازی 22 میلیون فرصت شغلی نیز ایجاد کرده است.

 وی خاطر نشان کرد: از جمله تهدیدات فضای مجازی تهدیدات اخلاقی و اجتماعی، سیاسی، امنیتی، روانی بهداشتی، فرهنگی و اقتصادی است و امروزه مجرمان سلاح به دست به مجرمان کامپیوتر به دست تبدیل شده‌اند و سن این مجرمان نیز کاهش یافته است.

 به گفته هادیان‌فر در سال 2009 بیش از 8 میلیون و 226 هزار جرم اینترنتی در 20 کشور رخ داد که بیشترین جرایم در کشور آمریکا و کمترین آن در کشور آرژانتین رخ داد. در کل جرایم صورت گرفته در دنیا 26 درصد از جرایم مربوط به موضوعات ضداخلاقی، 54 درصد مربوط به انگیزه‌های مالی، 8 درصد انتقام‌جویی و 3 درصد به سایر جرایم اختصاص داشته است.

 به گفته رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا این در حالی است که 81 درصد از جرایم اینترنتی در کشور مربوط به موضوعات مالی، 13 درصد مربوط به موضوعات ضد اخلاقی، 3 درصد انتقام جویی، 2 درصد مربوط به سرگرمی‌ و کنجکاوی و یک درصد نیز به سایر موارد اختصاص داشته است.

 وی در ادامه به ضرورت تشکیل پلیس فتا اشاره کرد و افزود: تقاضای ایجاد پلیس فتا توسط دستگاه‌های مختلف داده شد و با توجه به راه‌اندازی صدور امضای دیجیتال و تاسیس مجتمع قضایی همچنین رشد قارچ گونه جرم در فضای سایبری و جرایم سازمان یافته داخلی و بین‌المللی، سوءاستفاده از بستر اینترنت، موضوع سرقت و پولشویی، هتک حرمت و غیره از جمله لزوم راه‌اندازی این پلیس تخصصی بود.

پلیس استیشن تا پایان سال 90 راه اندازی می‌شود

وی از تصویب سند راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات خبر داد و افزود: در این سند ایجاد پلیس فتا و راه‌اندازی مرکز تشخیص جرایم پلیس فتا از جمله وظایف نیروی انتظامی در نظر گرفته شده است.

 رئیس پلیس فتا،  با بیان اینکه در پلیس فتا از ماموران وظیفه استفاده نمی‌شود، افزود: تامین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور از جمله اهداف این پلیس تخصصی است.

 به گفته هادیان فر در 32 استان کشور، پلیس فتا رونمایی و راه‌اندازی می‌شود و پلیس استیشن در غالب کلانتری‌ها تا پایان سال 90 راه اندازی می‌شود

http://hamshahrionline.ir/news-126496.aspx

....................

دنبال مضمونی بودم که اینجا بنویسم به مطالب زیر برخوردم که دیدم بی جهت هم نیست :

دستمال یزدی

دستمال یزدی قطعه پارچه‌ای است به ابعاد تقریبی ۱۲۰ در ۱۴۰ سانتیمتر که نوع اصیل آن از نخ‌های الوان از جنس ابریشم بافته می‌شود. در دستمال یزدی اصیل، الیاف ابریشم طبیعی بصورت سنتی با رنگ‌های طبیعی رنگ آمیزی شده و سپس بافته می‌شوند. دستمال یزدی از صنایع دستی شهر یزد محسوب می‌شود. امروزه دستمال‌هایی از جنس ابریشم مصنوعی نیز با نام دستمال یزدی به بازار عرضه می‌شوند

بخشی از معروفیت دستمال یزدی، به استعمال آن توسط جاهلان باز می‌گردد. در گذشته جاهلان با حرکت دادن مخصوص آن، صدایی از دستمال خارج می‌کرده‌اند که گاه موجب متواری شدن اهالی می‌شده‌است.[۳]

علاوه بر این، دستمال یزدی دارای کاربردهای دیگری نیز بوده‌است. گاه از دستمال یزدی به عنوان وسیله بسته بندی و جابجایی خرید روزانه و وسایل حمام استفاده می‌شده‌است. گاه برای عرقچینی، گاه به عنوان سفره و گاه به عنوان روسری و حتی لباس زنان. بنابراین علاوه بر جاهلان، مردم عادی نیز از دستمال یزدی استفاده روزانه می‌نمودند. امروزه نیز از این دستمال برای شستشوی خودرو استفاده می‌شود

امروزه از واژه دستمال یزدی معنی مجازی با مفهوم چاپلوسی و تعریف و تمجید و مدح گفتن با چشمداشت نیز برداشت می‌شود

این مطالب را از ویکیپدیا کپی کردم. آخه باید بین این مطالبی که همش علت بیکاریه یک ضبط و ربطی پیدا میکردم.

یک پیشنهاد هم برا فتاییان محترم دارم. ما جماعت بیکار میتوانیم مثل پلیس مخفی شبانه روز دنبال جنایتکاران و قاتلین و گردن کلفت های اینترنتی باشیم . ضمن اینکه از بیکاری بهره ای بردیم.

ضمنا میتوان مثل 110 یک شماره ای  داشت تا در صورت وقوع  جنایتی علیه مان شد زنگ بزنیم بگیم. یا سایتی ایمیلی چیزی...


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه