تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - سقوط هواپیمایی دگر
سه شنبه بیست و یکم دی 1389  ساعت 04 و 44 دقیقه و 32 ثانیه
نوع مطلب: (نظرات سیاست مآبانه ،) توسط: رضا الف

این هم از عجایب روزگار است که این زندگی محنت زا برایم چنین مسایلی را به ارمغان میآورد. 21 دیماه همین که خواستیم برای خودمان جشن تولدی بگیریم که بهتره بگم بجای تبریک به خودم تسلیتی بگم متاسفانه و صد متاسفانه یک خلبان فرسوده و احتمالا ناتوان باعث شد یک هواپیمای مسافربری سقوط کند و هفتاد و هفت نفر از هموطنانمان را از دست بدهیم.

خصوصا دو تا کودک معصوم و بیگناه که داغ دلمان را تا ابد زنده نگاه خواهد داشت...برخی از مواردی که مینویسم را از همین اینترنت پیدا کردم.

23 درصد قربانیان حوادث هوایی جهان در ایران

مطابق آمار سازمان جهانی هواپیمایی( ایکائو) بیش از یک پنجم قربانیان خوادث هوایی، جان خود را در سوانح شرکت های هوایی ایرانی از دست داده اند.

طلایی‌نیك همچنین در خصوص آمار مجروحان این حادثه نیز اظهار داشت: طبق گزارش حضوری امدادگران و مسوولان ذیربط یكی از سه مجروح این حادثه در دقایق اولیه انتقال به شهادت رسیده و دو نفر دیگر به بیمارستان اعزام شده‌اند.
طی سال جاری میلادی سقوط 8 آنتونوف جان بیش از 110نفر را گرفت
با احتساب سقوط هواپیمای آنتونوف 74 صبح دیروز در تهران، طی سال جاری میلادی هشت فروند آنتونوف در جهان سقوط كردند كه موجب كشته شدن بیش از 110 نفر شد

در حالیكه تنها ۹ روز به سالگرد سقوط هواپیمای C۱۳۰ مانده و ۱۰ روز از آخرین سانحه سقوط بالگرد نظامی در حوالی نجف‌آباد اصفهان گذشته ، این بار سانحه داخل فرودگاه و باز هم در لحظات اولیه پرواز رخ داد تا عدم تحقق وعده‌ها باز هم یادآور شده و داغ‌های خانواده‌های جانباختگان پیشین به فراموشی سپرده نشود

تكرار یك حادثه؛ ۹روز مانده به سالگرد سانحه سقوط هواپیمای C۱۳۰

جزییات سقوط هواپیما از زبان یکی از مسافرین

 

بهنام اسماعیلی که هم‌اکنون در بیمارستان ارتش ارومیه بستری است، در گفتگو با «نسیم» با تشریح جزئیات سقوط این هواپیما گفت: در نزدیکی ارومیه وقتی ارتفاع هواپیما کم شد، تکان‌ها بیشتر شد و یکباره هواپیما اوج گرفت اما مجددا آرام آرام به سمت فرود آمدن بود که تکان ‌های شدیدی خورد و گویا هواپیما با شدت زمین برخورد کرد.

وی با بیان اینکه از ناحیه قفسه سینه و پا دچار شکستگی شده است گفت: در فرودگاه مهرآباد، 2 بار مسافرین پرواز تهران-ارومیه را به پای هواپیما برده و برگرداندند، اما در نهایت با یک ساعت تأخیر، هواپیما پرواز کرد و در نزدیکی‌های ارومیه تکان‌های شدید و غیر عادی داشت.

اسماعیلی افزود: وقتی ارتفاع هواپیما کم شد، تکان‌ها بیشتر شد و یکباره هواپیما اوج گرفت اما مجددا آرام آرام به سمت فرود آمدن بود که تکان ‌های شدیدی خورد و گویا هواپیما با شدت زمین برخورد کرد.

این مجروح سانحه هواپیمایی ارومیه گفت: بعد ازاین تکان‌ها من چیزی متوجه نشدم و یک‌دفعه خود را در میان انبوهی از برف دیدم که به زیر هواپیما افتاده بودم.

بهنام اسماعیلی تصریح کرد: بعد از دقایقی متوجه شدم که بنزین هواپیما به سر و صورت من می‌ریزد و خیلی تلاش کردم تا خود را از مهلکه نجات دهم، چراکه فکر می‌کردم هر لحظه امکان انفجار هواپیما وجود دارد.

وی تأکید کرد، با اینکه به شدت مجروح شدم، خود را در میان برف‌ها از هواپیما دور کردم و با موبایلی که همراه داشتم با یکی از بستگانم تماس گرفتم و موضوع را اطلاع دادم.

این مجروح تصریح کرد: همچنین چراغ موبایل خود را روشن کردم تا مردم عادی که برای امداد رسانی خود را به محل حادثه رسانده بودند متوجه زنده بودن من شوند.

اسماعیلی گفت: 45 دقیقه طول کشید تا مردم به کمک ما آمدند و من فکر می‌کردم که جان خود را از دست می‌دهم اما با کمک مردم زنده ماندم.

این مسافر هواپیمای ارومیه اضافه کرد: احتمالا برخی از مسئولین شهرستان ارومیه و کارمندان دولتی در این هواپیما بوده‌اند.


منبع:تابناک


عکس هم نمیشه آپلود کرد.واویلا...  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه