تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - تاریخ در چنین روزی
سه شنبه دوم آذر 1389  ساعت 05 و 07 دقیقه و 57 ثانیه
نوع مطلب: (تاریخ در چنین روزی ،) توسط: رضا الف

امروز دوشنبه اول آذماه بود .ده سال پیش در چنین روزی یک روز  دقیقه مانند امروز از خواب بیدار شدم. تا شب سگ دو زدم دنبال یک کار. و آخر وقت دقیقا مانند امروز درست همین ساعت دست از پا دراز تر به خانه بازگشتم.

همان ده سال پیش مانند هشت سال پیش از این و دقیقا مانند پنج شش سال قبل از این درست در همان موقع بیدار شدم و دنبال یک کار هر چند تخماتیک رفتم و همچنان دست از پا دراز تر بخانه بازگشتم .و شب خسته از دربدریهایم تلویزیون را باز کردم.متوجه شدم همان دروغی که ده سال پیش مانند چند سال پیش در باره اشتغالزایی و رشد اقتصادی گفته شده ولی چیزی ندیده ام در حال تکرار است.مثل همان چند سال پیش و مثل امروز تلویزیون را بستم .چون فهمیدم دارند همچنان دروغ میگویند .

ماهواره را روشن کردم و مانند همه این سالها دیدم دارند دروغ همیشگی این سالها مبنی بر حقوق بشر و بمب اتم و مذاکرات را تکرار میکنند. آنرا هم بستم و یک شبکه سکس را نگاه کردم. دو دقیقه اولش حالم بهم خورد. ماهواره را بستم و کتابی را که خریده بودم باز کردم تا بخوانم ولی  دیدم مانند همه این سالهای گذشته و امروز و ده سال پیش حال و حوصله خواندم ندارم. پس مانند تمام این سالها کتاب را بستم و مشتی قرص خوردم و به امید اینکه فردا از خواب بیدارر نشوم و خواب بخواب بروم سر بر بالین گذاشتم و خوابیدم.

و هنگامی که بیدار شدم مانند روز گذشته بیدار شدم و همچون سالهای پیشین به سگدو زدن برای یافتن کار تا شب دویدم و چون به خانه باز گشتم همان کاری را کردم که روز قبل و ماه قبل و سال پسش و ده سال پیش و دوازده سال پیش از آنرا تکرار کرده بودم به تکرار انجامش دادم .

امروز نیز دقیقا همان کارها را کردم.و سالهای اینده را نیز به یقین همچنان خواهم گذراند .و این همه زندگی من است.

نیمی از عمر بیحاصلم را به تحصیل گذراندم.چند سالی را به سربازی و بسیج رزمی در جبهه های جنگی طی کردم و دردهایی را یدک میکشم که نتیجه ان دوران است.و مابقی عمرم را به بیکارگی گذراندم.

حاصل عمرم سه سخن بیش نیست....

بجز درس و سربازی و بیکاری دگر هیچ نیست ....

 


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه