تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - بزرگترین دروغی که بما گفته شد ...

در جوانی پاک بودن مشکل است ............. مشگل ما دختران خوشگل است

ما بهر سنی که باشیم پاک بودن مشکل است # مشکل ما دختران و پسران خوشگل است

این ابیات را تقدیم میکنم به بیکاران و بخصوص بیکارانی که مجرد هستند.

آیا بزرگترین دروغی که بشما گفته شده را بیاد دارید ؟ آیا میدانید که این دروغ خیلی بزرگ را چه کسی یا چه کسانی بشما گفت ؟ و این دروغ بسیار بزرگ تا چه حد روی زندگی شما تاثیر منفی گذاشت ؟ آیا تا بحال به این قضیه ادیشیده اید ؟ من اندیشیده ام.

بزرگترین دروغی که بمن گفته شد و دقیقا نمیدانم چه شخصی بود ولی تقریبا میتوانم تشخیص بدهم از سوی چه کسانی گفته شده این بود که :

شما نوجوانان " آینده سازان این کشورید .

زمانی که کودک یا نوجوان بودیم بما میگفتند آینده سازان کشور. و چقدر ما خوشحال بودیم که میخواهیم دکتر و مهندس بشویم و آینده این کشور را بسازیم. نه تنها اجازه ندادند هیچ گهی بخوریم بلکه حق اشتغال را هم از ما گرفتند. حق ازدواج و حق پدر شدن را هم از ما گرفتند.حق مادر شدن را هم از خانمها گرفتند.

مردی یا زنی که اینک چهل سال یا پنجاه سالگی را میگذراند و همچنان بیکار است اگر ازدواج کند چگونه میتواند زندگی اش را بگذراند؟ با کدامین درآمد؟ فلذا مجرد باقی میمانیم . و آرزوی داشتن هفت هشت تا بچه ریز و درشت را یا حداقل یک بچه را با خود بگور خواهیم برد و در تمام تاریخ بشریت و در تمام تاریخ جهان از ابتدا تا انتها هرگز طعم پدر شدن و مادر شدن و محبت کردن به فرزندمان را و درآغوش کشیدن کودکمان را از دست خواهیم داد.و شاید بهتر است گفته شود که این حق را از دست داده ایم.

نه فقط حق پدر شدن را ( و مادر شدن را ) ... بلکه نسلمان با خودمان بگور خواهد رفت و نابود خواهد شد .آیا این هم نوعی نسل کشی نیست ؟ وقتی نتوانم به فرزند خودم محبت کنم و دوستش بدارم چاره ای نمیماند جز اینکه خشونت را به جامعه ای وارد کنم که مرا از داشتن شغل مناسب و همسر مناسب محروم نمود.

بگذریم... دردم زیاد است و درمانی ندارم... اما مهم نیست این دروغ را چه کسانی بما گفتند.مهم اثرات مافوق منفی آنست روی زندگی من... تو ... او ... و میلیونها نفری که در این زمانه که مملو از خلل است زندگی میکنیم.

حتی اگر تناسخ حقیقت داشته باشد و در زمانه ای دیگر در کالبدی دیگر دمیده شویم و بتوانیم همسری مهربان و والدینی مناسب برای کودکانمان باشیم باز هم از چیزی که در این زندگی از دست داده ایم کم نمیکند. این حق من است که بتوانم سه چهار تا دختر کوچولوی ناز و سه چهار تا پسر کوچوله ناز داشته باشم و مرا بابا صدا کنند و هر روز برایشان پفک نمکی و بستی و شکلات بخرم و عشقی پدرانه را در حق یکایکشان جاری کنم و خداوند را روزی پنج بار بشکلی مشخص شده و دهها بار به اشکال دیگر شکر نمایم که چنین فرزندانی دارم و خداوند را شکر کنم که با همراهی همسرم موظف به تربیت کودکانمان هستیم کز جان بیشتر دوستشان داریم و تمام تلاشمان را برای اسایش و آسودگی بچه هایمان اعمال کنیم...

و چون به سن بلوغ رسیدن و بزرگتر شدند دستشان را بگیریم و برایشان در راه ترقی و کمال انسانی پلی باشیم تا بلکه بتوانند انسانهایی خوشبخت و مفید برای جامعه شان باشند ... آنگونه که در تمام تاریخ بشریت معمول بوده و هست و خواهد بود ...

اما افسوس که چنین حقی از من و ما گرفته شد ... و نه تنها آینده سازان کشورمان نشدیم بلکه بسیاری از ابتدایی ترین حقوقمان بعنوان یک انسان و یک شهروند از ما گرفته شد.

خداونداااااااااااااااااااااااا ... فریادمان را بکجا بریم ؟؟؟ بکدامین دادگاه الهی شکایت کنیم ؟؟؟ کدامین یک از بزرگان و معصومین و امامان به فریادمان خواهند رسید ؟ مگر نه اینکه ما نیز بندگان توئیم ؟ مگر نه اینکه ما نیز مسلمانیم و سر تسلیم و ارادت بر حقانیت تو فرود آورده ایم ؟ پس چرا اینهمه ظلم... اینهمه بیعدالتی؟ چرا در حق ما و چرا در حق دیگران ؟؟؟؟؟؟

اگر بخواهم نبخشایم چه کس را نبخشاییم  و اگر بخششی باشد من هر گز نخواهم بخشید آنهایی که چنین حقی را از من و ما گرفتند ... پایمال کردند و هیچ نگفتند .اگر خداوندی در این جهان است که داد ستمدیدگان را میستاند من از هم اکنون خواهان رسیدگی به حقوق پایمال شده خویشم و هر گز ... تحت هیچ شرایطی کسی را نخواهم بخشید.

بار خدایا از همین لحظه تورا به تمام مقدساتت سوگند میدهم که حق از دست رفته ما را بگیر ... اگر خداوندی و اگر تصور الوهیت داستانیست که گذشتگان برایمان بازگو کرده اند که هیچ. از یک تصور نمیتوان درخواستی داشت ولی از خدایی که بدان ایمان دارم و یقین دارم که یک ذهنیت صرفا توخالی نبوده و نیست از هم اینک درخواست رسیدگی به این حقوق پایمال شده ام را دارم و هر انکس که میخواند این متون را و همرای و یک عقیده است با من و ما ...  بگوید : یا الله و یا الله و یا الله افوض امری الی الله .ان الله بصیر بالعباد و الهکم اله واحد لا اله الا هو الرحمن الرحیم ادرکنی یا غیاث المستغیثین یا دلیل النتحیرین یا امان الخائفین یا معین المتوکلین یا راحم المساکین یا اله العالمین برحمتک و صلی الله علی سیدنا محمد و اله اجمعین و الحمد لله رب العالمین.

 


  • آخرین ویرایش:جمعه بیست و یکم آبان 1389
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه