تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - هفته دفاع مقدس
سه شنبه سی ام شهریور 1389  ساعت 05 و 26 دقیقه و 32 ثانیه
نوع مطلب: (اظهار فضل ،) توسط: رضا الف

هفته دفاع مقدس فرا رسید ... در این مدت که از جنگ هشت ساله ایران و عراق میگذرد بسیار چیزها آموختیم.از جمله اینکه مردانی و ابر مردانی دلاور جنگیدند تا امروزه کوچک مردانی از خوان گسترده بنوشند و بیاشامند و نام رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را برای یک چیز... آری تنها برای یک چیز و آنهم برای تبلیغات در این یک هفته بر زبان جاری کنند.

آنزمان که به جبهه میرفتیم هرگز بدنبال این نبودیم که از امتیازات جنگیدن برای کشور بهره بگیریم. لیکن نام رزمندگان را و بسیج رزمی را چه بیشرمانه کناری نهادند.انگونه که خجل میشویم بگوییم ما هم بسیجی بوده ایم.

بسیاری و بلکه همگان چنین میپندارند که بسیجی یعنی چماقدار. ولی ما اینگونه نبودیم و کسی نیست که نزدش فغان برآریم که ما رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بی هیچ چشمداشتی بدنبال جنگیدن برای کشورمان و انقلابمان بودیم. اما افسوس و دوصد افسوس ........

از دیگر سو مردانی که آنزمان جنگیدند اینک سن و سالی ازشان گذشته است.و سوالی که مطرح میشود اینست که بجز چند سرباز چلغوز " اینک چه داریم؟ اگر جنگی به ان وسعت دوباره اتفاق افتد کدامین مردان مرد خواهند جنگید ؟ اینان که از لحاظ جنسیت مردان را مانند" لیکن سرخاب سفیداب میزنند و چهره می آرایند و با عشوه گریها سخن میگویند؟ اینان خواهند جنگید؟

تا کنون سوال کرده ایم که چرا چنین شد؟ صرفا به این خاطر که جنگاوران را پاداشی بسزا ندادند؟ یا اینکه از میان آنهمه مردان گمنام و جنگاور تنها به نام تعدادی بسنده میبشود و دیگر هیچ؟ گویا تنها همان چند نفر که از انگشتان دست فراتر نمیروند هشت سال جنگیدند !!!

و چه بسا که بسیاری علت العلل دیگر باشد که در این مقال نمیگنجد.

این حقیر هنوز موی بر صورت نداشتم که با چند تن از همکلاسیهایم پای به جبهه جنگ گذاشتیم و زمانی بازگشتیم که بسیاری از دوستان همسنگرمان جلو چشمانمان تکه تکه شده بودند. بسیاری اوقات به گلوله و ترکشی اصابت کرده بودیم . روح و روانمان فسرده و افسرده ... و جسممان درب و داغان ... و از تحصیل و زندگی و اشتغال و ازدواج و همه و همه  بازمانده بودیم.و تازه بخود آمدیم که افسوس.جنگیدنش و خون دل خوردنش برای ما بود... نام و نشان و شهرتش برای دیگران بود ... جاماندن از زندگی از آن ما بود ... درجات و مدالش آز آن دیگران بود ... و بسیاری موارد دیگر که چون نسل جدید مینگرند دیوانه مان میخوانند و باصدای بلند میگویند که چرا و برای چه چیز جنگیدید؟

سلامتی جسم و فکر و روح و روانتان را برای چه چیز از دست دادید؟ و ما که در صورت بروز جنگ اشتباهتان را تکرار نمیکنیم !!!

شاید بهمین دلیل است که از یک سو نیروی انسانی زوال می یابد و قدرت هوایی بروز نمیشود و بنابر این باید به قدرت موشکی روی آورد.

در تعجبم که اینهمه بیکار تحصیل کرده و نکرده را چرا در استخدام نیروهای نظامی نمیگیرند و اموزش نمیدهند و زندگی نسبتا معمولی برایشان فراهم نمیکنند تا در صورت واقعه بتوانند از این همه نیروی توان مند بهره بجویند ؟

باری " بهر حال با تبلیغات نیز دیگر نمیتوان مردان زمانه را به دفاع واداشت .چرا که زندگان جنگ هشت ساله همچنان در میانمان زیستن میکنند و سالیان گذشته از عمرشان را و بیهوده و تنها ماندنشان را و بیکاری و تجردشان را مینگرند و خودشان حدیث مفصل میخوانند. !!!!

الله اعلم بحقایق الامور .


  • آخرین ویرایش:سه شنبه سی ام شهریور 1389
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه