تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - شعر خیلی نو
جمعه یکم مرداد 1389  ساعت 11 و 46 دقیقه و 58 ثانیه
توسط: رضا الف

چندیست که اشتغال در تهران ممنوع شده و کسانی که مشاغل دولتی دارند با وعده خانه و درآمد و این چیزها به شهرستانها فرستاده میشن.

هر چند که برای افراد شاغل در بخش بیکاری هنوز فکری نشده ولی اینهم قوز بالا قوز است که بعد از ده پانزده سال بیکاری """" شغلی در فلان اداره ( مثلا اداره کار ) پیدا کنیم ولی همان روز اول بگویند برو به فلان شهرستان ( مثلا علی آباد کتول ) !!!!!!

یه شعری هست مربوط به معینی کرمانشاهی که میگه : عجب صبری خدا دارد ... اگر من جای او بودم ... فلان میکردم و بهمان میکردم و الی آخر

حالا عجب صبری ...... دارند ( از ترس کهریزک اسم دولت را نمیارم ) ...اگر من جای او بودم ... همه شغل و مشاغل را به یک لحظه ... دستور به بیکار گشتن ... همی دادم.عجب صبری ...دارند.

اگر من جای او بودم ( البته ((او)) واژه ای غلط است چراکه باید گفت (( آنها ))... ) همه شاغل که میگوید حقوقم کم شده ست اخراج می... کردم.قافیه تنگ آمد.

اگر بودم... جای شاغل و بیکار ... با نصف حقوق از نو... دوباره اشتغال ایجاد می .....کردم.

عجب صبری بیکارها دارند .اگر بیکار نبودم من ... سریعا شهر تهران را با همه لات و لوت هایش ... وداع کرده به شهرستان همی رفته... خانه و کاشانه ای درخواااااست...می ... کردم.

چرا شاغل شوم دیگر ... که مشغولان بجای خود نشسته ... کار صد بیکار کردندی ...

همان بهتر که بیکاران بوند بیکار ... که از تهران نشاید بوده گشتندی  به بیرونی ... به هر شهری  به هر روستا ...شوند آواره دنیا ... برای خرج چندرغاز ...

بقیه در ادامه مطلب ندارد.

 


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه