تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - آغاز سال 1389
یکشنبه یکم فروردین 1389  ساعت 04 و 13 دقیقه و 55 ثانیه
نوع مطلب: (اظهار فضل ،) توسط: رضا الف

سرانجام ساعت نه و سه دقیقه شب بیست و نهم اسفند 88 فرارسید و پشگل تقصی خیلیها که از یکماه پیش از این به خریدهای بی معنا و درست کردن سبزه و خرید ماهی و چیدن سفره هفت سین میپرداختند ... افتاد.

سالهاست که وضع به همین منوال است و انها که دلخوشی بیشتری دارند بسوی جارو پارو کردن خانه ای میپردازند که یکسال تمام گرد و خاک و کثافت از سر و روی خانه شان بالا میرفت اقدام کردند... بسیاری به سفرهایی بی بازگشت اقدام کردند و لباس عید برای کوچکترهای اهل منزل خریدند و تا خرخره زیر بار قرض و قوله هایی رفتند که تا یکسال آینده باید بتوانند از پس هزینه های بیموردش برآیند...

اما خیلی از مردم هم به این جار و جنجال اهمیتی نمیدهند و روز عید برایشان روزیست همچون دیگر روزهای تکراری و کسل کننده سال...عموما بیکاران محترم از این قشر جامعه هستند.

در این مملکت چیزی حدود پانزده میلیون خانوار زندگی میکنند که اگر بطور تقریبی هر خانواده صد گرم گندم یا دیگر حبوبات را برای کاشت سبزه عید اختصاص دهند به عبارتی میشود:

15000/000*100=1500/000/000گرم و این برابر است با یک میلیون و پانصدهزار کیلو گندم یا دیگر حبوبات...!!!

حالا سوال اینجاست که نمیشود درد و بلای خودمان را به نحوی دیگر وارد سبزه زاران کنیم؟

من که هیچوقت از عید خوشم نمیامده. کسانی را که سال تا سال ریخت نحسشان را نمیبینم  در این روزها سر و کاه شان پیدا میشود  تا تبریکی خشک و خالی بدهند و پشت سرمان هم صفحه بگذارند که مثلا دیدی فرششون... خاک تو سرتون با اون پرده هاتون... و خلاصه دکان غیبت باز میشود تا این سیزده روز بگذرد و روزگار به منوال طبیعی بازگردد.

از همه بدتر اینکه سیزده بدر در پایانش میاید که برای پولدارانی که ماشین دارند و یک خانواده پر از خرد و کلان را یدک میکشند خوب است تا به دشت و دمن بزنند. ولی آدمهای بی کس و تنها و فقرا ... بیکاران و آنها که جز خدا را مدارند باید در خانه هایشان بنشینند و دق قورت بدهند.

آخه اینم شد عید؟ اینم شد زندگی و گذران روزگار؟

فقط یک چیزش خوب است ... اینکه  ساعتها یک ساعت به جلو کشیده میشوند و این برای جماعت بیکاران خوبست.چرا که زمانشان زودتر میگذرد و به طی شدن زمان و روزگار و رفتن عمر بیهوده را بهتر احساس میکنند.

اگر من کاره ای بودم یا این عید را برمیداشتم یا راهکارهایی جدید ارایه میدادم تا بلکه درصد بیشتری از این مردم فلکزده از این ایام عید بهره مند گردند.

 


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه