تبلیغات
روزنوشت بیکاری ... بهترین شغل دنیا بیکاریست ...بیکاران 2010 - اندر حکایات جنس ایرانی
جمعه بیست و هشتم اسفند 1388  ساعت 04 و 59 دقیقه و 00 ثانیه
نوع مطلب: (لطایف الحیل ،) توسط: رضا الف

چندی پیش از این اقدام به خرید یک هیتر برقی نمودم.جدای از اینکه تمام بازار و گوشه و کنار این شهر را زیر پا زدم تا شاید یک هیتر برقی مناسب پیدا کنم.بعد دوندگیهای بسیار سرانجام یکی پیدا کردم و خریدم و به خانه بردم.یک هفته بعد سوخت و خراب شد.

از طرف دیگر میگن که کار نیست.تمام خیابانها را گز کردم تا یک تعمیرکار وسایل برقی یافتم و قیمت یک هیتر سالم را از من گرفت تا آنرا تعمیر کند .ولی چند روز بعد دوباره سوخت و خراب شد و بر باد هوا رفت.

دو سه روز بعد یک دیگر خریدم. از همان لحظه که در خانه به برق زدمش دود از همه سوراخش بیرون میزد و خلاصه ده دقیقه ای با اعمال شاقه کار کرد و باز به سرنوشت قبلی دچار شد.

طی یک ماه به ازای هر چند روز یک هیتر برقی ایرانی با قیمتهای بین سه هزار تومن تا شش هفت هزار تومن خریدم و چند روز بعد به سطل زباله راهی میشدند.

دادم از این وضع به هوا بلند شد.به یک فروشنده لوازم برقی مراجعه کردم و شرح ماوقع را بازگو کردم.گفت آخه مرد حسابی " این هیتر برقی های ایرانی بدرد لای جرز میخورند.بیا یک هیتر خارجی ( گویا تایوانی ) بهت میدهم و تا یک سال خودش ضمانت دارد و ده سال هم خودم تضمینش میکنم که با خیال راحت و در نهایت ایمنی برایت کار کند.

اینک اما با خویش چنین می اندیشم... که مگر سازنده ایرانی چه کم از خارجی اش دارد که اجناسش چنین بی معنا میسوزند و کار نمیدهند. مگر نمیتوان کمی به آنچه میسازیم دقتی بیشتر روا داریم و کاری کنیم که خریداران با خیالی راحت به خرید اجناس داخلی اکتفا کنند؟

چندی پیش از این نیز از یکی دوستان چیزی شنیدم که جالب توجه بود.بازارهای داخلی پر شده از محصولات کره ای... اعم از سامسونگ و ال جی .شاید ال جی و محصولاتش از جمله یخچال فریزرهایش خوب باشند ولی از آنجا که نمایندگان تعمیر و فروش آنها از بین افرادی ست که سابقا تعمیرکار یخچال یا تلویزیون یا غیره بوده اند... وای بحال روزی که نیاز به نماینده ال جی در هر کجای ایران باشد.

مکافاتیست که بتوان نماینده رسمی را یافت و دوبله سوبله هزینه اش را هم باید پرداخت و تازه حضرت آقا مدعی ست که شما از پشت کوه آمده اید و این شمایید که بلد نیستید با این وسیله کار کنید وگرنه دستگاه شما عیبی ندارد.

هر چقدر گفتیم که چهل سال است با انواع یخچال سر و کار داشته ایم و این بار اولمان نیست و برای نمونه این فریزر نباید مواد غذایی را فاسد کند به خرج نماینده نرفت که نرفت....

بهر حال " هر کجا که پای یک هموطن بمیان میاید باید فاتحه صحیح العمل بودن نتیجه کار را خواند.

حالا هی بگویید چرا دنبال اجناس خارجی میروید؟


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها
منبع : خدمات وبلاگ نویسان جوان          www.bahar-20.com رفتن به بالای صفحه